Blog krawatowy

Krawaty z podszewką w kratę.

Niewielu z użytkowników krawatów zwraca swą uwagę na podszewkę. Zwykle jest ona dopasowana kolorystycznie do koloru materiału głównego, stąd często nawet nie pamiętamy jakiego jest koloru, czy posiada fakturę, czy może jakieś logo.

Czytaj więcej...

Krawat 100% wełna.

Nowości obecnego sezonu w modzie związanej z krawatami, oprócz zmiany wzorniczo-kolorystycznych narzucają również zmiany rodzaju materiału. Główny prym wiodą krawaty wykonane z wełny.

Krawaty te nosimy do stroju sami-formalnego dziennego, czyli struj eleganckiego, który nosimy, na co dzień, do godziny 18-tej. Przypominany, że w tym wypadku nie trzymamy się sztywno norm i zasad, które obowiązują przy stroju wieczorowym. Wręcz przeciwnie zbytnia formalność jest tutaj źle widziana.

Krawaty jednokolorowe, ale z ciekawymi fakturami tkanin.

Gładkie bądź w drobną fakturę, ale zawsze jeden kolor bez żadnych udziwnień. Od wielu lat stanowią znaczną część każdej kolekcji krawatów i jak na razie nic nie przewiduję, aby miały zejść z piedestału mody. Dlatego jeżeli dobieramy krawat i nie jesteśmy pewni czy dany wzór będzie pasował śmiało wybierzmy krawat jednokolorowy. Na pewno nikt nie oskarży nas o brak znajomości obecnej mody. No zawsze pozostaje trud wybrania koloru, ale tego problemy nie rozwiążemy w prosty sposób dopóki będzie istnieć wiecznie zmienna moda. Po prostu kolorów musimy uczyć się na bieżąco. Obecnie najbardziej popularne kolory to niezmiennie granatowy, błękitny, szary, grafitowy, czerwony/bordowy i czarny oczywiście.


Bardzo modne stały się krawaty, których materiał utkany jest z dwóch zbliżonych do siebie kolorów. Wzór tkaniny jest bardzo drobny i całość sprawia wciąż wrażenie krawatu jednokolorowego.