KOLORYSTYKA W NADCHODZĄCYM SEZONIE WIOSNA LATO 2011

Dla zainteresowanych przedstawiamy poniżej kolorystykę, jaka będzie obowiązywać w nadchodzącym sezonie wiosna/lato 2011, szczególnie w klasycznej modzie męskiej.

Kolory: SZARY, GRAFIT, GRANAT, BŁĘKIT, CZERWONY / BORDOWY, ŁOSOŚ / RÓŻ, i z zeszłego sezonu przechodzi FIOLET

Dla tych, co nie lubią tych kolorów przypominamy, że ubiór jest rzeczą gustu i nikt nie ma prawa zmuszać nas do ubrania czegoś, w czym źle się czujemy :-)

Krawaty na majówkę - informacja prasowa

Już jutro początek długiego weekendu. Pomimo, że w tym roku mamy tylko jeden dzień dodatkowy wolny od pracy, to i tak dobre to niż nic. Polacy tłumnie wyjeżdżają na działki, do domków letniskowych, na mazury oraz do rodziny na wsi. Ale są i tacy, którzy wolny weekend spędzają w mieście na spacerach w parkach, wycieczkach np. do Sejmu, czy na wizytach w kinie i teatrze. Na takie okazje warto zadbać o nietuzinkowy krawat dla Panów. Powinien on się kojarzyć z luzem, ale również trzymać odpowiedni poziom stylistyczny – pomimo, że majówka to czas odpoczynku. Polecamy więc krawaty w coraz modniejsze w Polsce kwiaty, kwiatki, kwiateczki itd. W różnych kolorach, różnej wielkości, na różnych fakturach materiału i w różnych stylach. Warto zachęcić swojego mężczyznę do eksperymentowania ze wzorami krawatów.  Im bardziej zaskakujący efekt i wzór odpowiadający okazji tym lepiej. Należy unikać noszenia tych samych wysłużonych krawatów codziennie.

Różowo mi, czyli dla kogo i jaki krawat w kolorze landrynkowym? - informacja prasowa

Róż niesłusznie stał się przykładem kiczu i plastikowego wizerunku. Wzięło się to z umiłowania do różowej barwy nastolatek, które niestety nie znają umiaru w dobieraniu tego koloru. Jednak landrynkowy, barwny krawat może być w różnych odcieniach, najróżniejszych wzorach i ciekawych fakturach materiału. Umiejętnie dobrany do okazji i karnacji może się świetnie prezentować. Prezentujemy różową kolekcje krawatów marki Collection Adam. (www.adamtie.com)  Często Panowie obawiają się założenia krawatu w landrynkowej barwie. Bo źle wygląda, bo mało poważny, bo plastikowy. Warto sobie uzmysłowić, że nasza wewnętrzna podświadomość kształtuje zamiłowanie do pewnych barw i niechęć do innych. Jeśli ktoś doskonale czuje się w niebieskim to będzie go nosił, bez względu na uwagi otoczenia. Okazuje się, że kolor zakładanego krawata, czy spodni odzwierciedla nasze pragnienia i potrzeby! A więc z czym kojarzy nam się kolor różowy i jak kobiety postrzegają mężczyzn w różowych  barwach? Róż kojarzy się z delikatnością świata dziecięcego. Mężczyźni często go unikają, będąc przekonani o pewnej rezerwacji tego koloru dla kobiet. To błąd. Oczywiście to kobiety kiedyś były małymi dziewczynkami, które miały różowe kocyki i misie oraz pastelowe szminki. Ale wg psychologii różowy kolor podkreśla potrzebę przestrzeni do działania i wykazania swoich możliwości. Pamiętajmy, że róż to mieszanka bieli i czerwieni, a więc kolorów czystości i niewinności z najbardziej emocjonalnym i energicznym.

Szal - nonszalancki i nietuzinkowy - informacja prasowa

Szal to jeden z najmodniejszych dodatków w garderobie, zarówno męskiej, jak i damskiej od kilku sezonów. Dodaje nonszalancji, podkreśla indywidualny styl i przemienia prosty strój w nietuzinkową i stylową kreację. Jednak, ważne aby był odpowiednio dopasowany do płaszcza, kurski, czy kożucha. Dobrze komponujący się szal może pasować do wszystkiego. To dodatki decydują o całokształcie stylizacji, dlatego nie warto na nich oszczędzać. W detalach najważniejsza jest jakość, która świadczy o klasie i elegancji.

Plastron - nie tylko do ślubu! - informacja prasowa

Plastron to doskonałe uzupełnienie eleganckiego stroju mężczyzny. Idealny na te najbardziej uroczyste wyjścia, a w Polsce zakładany przede wszystkim w dniu ślubu.  To ta część garderoby jest jest kojarzona z najważniejszym dniem naszego życia. Według etykiety plastron uchodzi za bardziej swobodny od muchy czy też krawata, a jednak to właśnie jego wybierają mężczyźni  w tym wyjątkowym dniu ślubu.  Aby dobrze się prezentował trzeba wybierać te z najlepszych tkanin. W Polsce jedwabne plastrony proponuje marka Collection Adam. W ofercie firmy znajdziemy również plastrony w wersji żakardowej.

Jednak plastron nie jest zarezerwowany tylko dla młodego pana. Można go także założyć na inne okazje, jeśli tylko chcemy zaprezentować się bardziej elegancko oraz wyglądać oryginalnie np. na mniej oficjalnych przyjęciach. Plastron na pierwszy rzut oka przypomina  szal, ale jedna jego część jest tak wykonana, aby założyć ją na szyję. Możemy go więc wiązać tak jak szal, ale też zastosować specjalny węzeł dla plastronów typu Ascot Tie.