Blog krawatowy

Krawaty na majówkę

Już jutro początek długiego weekendu. Pomimo, że w tym roku mamy tylko jeden dzień dodatkowy wolny od pracy, to i tak dobre to niż nic. Polacy tłumnie wyjeżdżają na działki, do domków letniskowych, na mazury oraz do rodziny na wsi. Ale są i tacy, którzy wolny weekend spędzają w mieście na spacerach w parkach, wycieczkach np. do Sejmu, czy na wizytach w kinie i teatrze. Na takie okazje warto zadbać o nietuzinkowy krawat dla Panów.

Czytaj więcej...

Różowo mi, czyli dla kogo i jaki krawat w kolorze landrynkowym?

Róż niesłusznie stał się przykładem kiczu i plastikowego wizerunku. Wzięło się to z umiłowania do różowej barwy nastolatek, które niestety nie znają umiaru w dobieraniu tego koloru. Jednak landrynkowy, barwny krawat może być w różnych odcieniach, najróżniejszych wzorach i ciekawych fakturach materiału. Umiejętnie dobrany do okazji i karnacji może się świetnie prezentować.

Czytaj więcej...

Węzeł Pratta ? amerykański styl mężczyzny

Węzeł Pratta znany jest pod wieloma nazwami: Shelby, odwrócony półwindsorski, amerykański lub klasyczny amerykański. Jednak jedno jest pewne to najbardziej popularny węzeł w USA i świetnie pasuje do tamtejszego stylu życia. Węzeł Pratta jest niepretensjonalny i wiąże się go łatwiej niż węzeł windsorski. Może właśnie dlatego amerykanie tak bardzo go sobie upodobali.

Czytaj więcej...