Mucha nie siada w karnawale - informacja prasowa

Muszki to niezwykle szykowny i zarazem oryginalny dodatek do eleganckiego garnituru lub smokingu. Zawsze modne. Ciekawa propozycja dla panów, którzy chcą wyróżnić się z tłumu. Podobnie jak w przypadku krawatów, w ofercie firmy Collection Adam dostępne są muszki poliestrowe i jedwabne. Mogą być żakardowe lub z nadrukowanym wzorem, wybranym z kolekcji lub zaproponowanym przez klienta. Karnawał niesie ze sobą wiele okazji, które wymagają założenia uroczystego stroju. Na zaproszeniach często znajdziemy adnotację jaki on powinien być, a zatem warto zapoznać się z zasadami.


White tie

Jeśli na zaproszeniu znajdziemy adnotację "White tie event" to znaczy, że jest to okazja zobowiązująca do założenia fraka i odpowiednich dodatków. Często na zaproszeniach jest to informacja w postaci "cravate blanche". Frak ma zawsze kolor czarny, a z tyłu zdobi go jaskółczy ogon. Do fraka zakładamy czarne spodnie bez mankietów. Boczny szew nogawek zdobią dwa wąskie satynowe paski - lampasy. Frak nie jest zapinany z przodu, a więc potrzebna jest biała kamizelka, która zakrywa pasek spodni. Do fraka zawsze zakładamy białą muszę. Najlepiej powinna to być samodzielnie zawiązana mucha z białej piki. Dziś jednak oferowane są gotowe muchy i takie właśnie panowie wybierają najczęściej. Jeżeli chodzi o buty, to do fraka wybieramy lakierki z płaskim satynowym sznurowaniem. Jeżeli takich nie mamy, to można wybrać buty typu oxford z czarnej lakierowanej skóry, a w ostateczności oxfordy z gładkiej skóry.


Black tie

Kiedy na zaproszeniu widnieje informacja "Black tie event", to mamy do czynienia z okazją, która wymaga założenia smokingu. Inne formy, które możemy znaleźć to "cravate noire" lub polskie "smoking". Pamiętajmy jednak, że smoking nosimy tylko wieczorem.  Marynarka smokingu jest jedno lub dwurzędowa. Jej kolor to najczęściej czarny, ale bardziej elegancki jest ciemny granat, wpadający w czerń. Pamiętajmy też o zasadzie dyplomacji, która wyklucza czerń na spotkaniach (niestety polscy politycy rzadko o tym pamiętają). Do czarnego i białego smokingu pasują czarne spodnie, do granatowego - granatowe. Spodnie do smokingu nie mają mankietów, a z boku nogawki znajduje się szeroki pas z satyny. W smokingu zamiast kamizelki - tak jak we fraku - mamy ozdobny atłasowy pas nazywany cummerbund.  Do smokingu nigdy nie zakładamy białej muchy, a jedynie czarną. W przypadku butów obowiązują te same zasady jak przy fraku.