Krawat - idealny prezent na gwiazdkę - informacja prasowa

Nie masz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Krawat to idealny wybór. Doskonały dla chłopaka, męża, brata i ojca. Każdy mężczyzna z takiego prezentu będzie zadowolony, a i kobieta ma z tego korzyść w postaci dobrze ubranego partnera. Krawaty marki Collection Adam oferują różnorodność fasonów i kolorów. Możemy wybierać spośród tych ekstrawaganckich, które idealnie sprawdzą się w czasie nadchodzącego karnawału, ale także klasyki, która nigdy nie wychodzi z mody. Szeroki jest także wybór grubości krawatów - od modnego, wąskiego śledzika - po te naprawdę szerokie.  Collection Adam, to krawaty szyte ręcznie, dzięki czemu dobrze zawiązany węzeł zawsze leży doskonale na koszuli. Tkaniny pochodzą z najlepszych fabryk w Europie i są najwyższego gatunku. Krawaty szyte są z jedwabiu lub poliestru żakardowego.

Jak dobrać węzeł krawata do kształtu twarzy?

Wybraliśmy już piękny krawat, ale to dopiero połowa sukcesu. Teraz czas, aby go perfekcyjnie zawiązać, a przede wszystkim wybrać odpowiedni węzeł. To, czy mamy kanciasty czy spiczasty podbródek wiąże się z kształtem twarzy.  Jeśli chcemy zamaskować podwójny podbródek, kołnierzyk powinien znajdować się niżej niż zwykle, aby optycznie nie ocierał się o podbródek. Dobrze jest także nosić koszule z kołnierzykiem włoskim, jak również z kołnierzykiem wykładanym.  Jeśli twarz jest szczupła, odpowiedni dla niej będzie kołnierzyk typu tab, który charakteryzuje się wąskim zapięciem.


Węzeł dla długiej szyi

Jeśli szyja jest długa możemy sobie pozwolić na jej optyczne skrócenie. Efekt taki uzyskamy wybierając węzeł windsor i inne węzły z siedmioma lub dziewięcioma przepleceniami. Węzeł powinien być duży i obfity. Idealny kołnierzyk natomiast to kołnierzyk płaski, na przykład włoski. Unikamy natomiast kołnierzyka wykładanego.


Węzeł dla szyi krótkiej

Do krótkiej szyi najlepszy będzie kołnierzyk wykładany, który optycznie wydłuży szyję. Najlepsze węzły dla szyi krótkiej to te średniej wielkości. Odpowiedni będą hanower, węzeł krzyżowy czy nicky.


Węzeł dla okrągłej twarzy

Jeśli naszym celem jest zamaskowanie okrągłej twarzy stawiamy na kontrast. Oznacza to, że wybieramy wydłużone węzły, a spośród krawatów te z cięższych materiałów i niezbyt szerokie. Odpowiednie dla okrągłej twarzy są węzły o kształcie stożka, tj. manhattan, plattsburgh, węzeł prosty i krzyżowy.


Węzeł dla twarzy prostokątnej

Mężczyźni o kanciastym podbródku powinni wybierać klasyczny węzeł windsor. Dobre są również węzły przeplatane siedmiokrotnie lub dziewięciokrotnie. Przy twarzy prostokątnej stosujemy grubsze materiały, a także wzory i kolory. Miękkości kształtowi twarzy nadadzą kwiatki lub grochy i kropki.


Zasady dobierania węzła

Wybierając węzeł krawata warto znać podstawowe zasady. Dla mężczyzn o lekko zaokrąglonej twarzy lub masywnej szyi odpowiednie są wąskie, wydłużone węzły. Najlepsze będą węzeł prostu lub krzyżowy.  Mężczyźni o wąskiej twarzy i długiej szyi wybierają szersze węzły, które optycznie będą tuszowały szczupłość. Przy wąskiej twarzy najlepszy jest podwójny windsor.


Krawaty typu Test-ink

Krawaty marki Collection Adam, to jedyne krawaty w Polsce, które się nie plamią. Dzięki procesowi merceryzacji (czyli chemicznemu wykończeniu powierzchni materiału) tkanina, z której uszyty jest krawat, nie łączy się z substancjami ciekłymi, jak np. tłuszcze. Chroni to krawat przed zaplamieniem.

W przypadku zabrudzenia, krawat wystarczy spłukać pod bieżącą wodą.